Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Hybrydowe usuwanie żylaków

Hybrydowe leczenie żylaków, które łączy dwa popularne zabiegi- miniflebektomięleczenie laserowe Laserem Fotona.

 

Czym jest miniflebektomia i leczenie laserowe Laserem Fotona?

Miniflebektomia jest zabiegiem chirurgicznym, w którym chirurg usuwa małe naczynia krwionośne poprzez nacięcie skóry i wycięcie chorej żyły. Laser Fotona umożliwia innowacyjne leczenie żylaków, poprzez emitowanie energii w postaci światła, co powoduje zamknięcie chorej żyły.

 

Jak działa hybrydowe leczenie żylaków?

Hybrydowe leczenie żylaków łączy obie metody. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie miniflebektomii, która usuwa większe naczynia krwionośne. Następnie, za pomocą Lasera Fotona, lekarz zamknie pozostałe małe naczynia krwionośne. Dzięki temu połączeniu, pacjent może cieszyć się szybszą i bardziej skuteczną poprawą stanu swoich żył.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Hybrydowe leczenie żylaków jest przeprowadzane pod znieczuleniem miejscowym, więc większość pacjentów odczuwa jedynie lekkie napięcie lub dyskomfort. 

 

Jakie są korzyści hybrydowego leczenia żylaków?

Po pierwsze, łączy w sobie dwie skuteczne metody leczenia, co przekłada się na większą skuteczność w leczeniu choroby. Po drugie, dzięki zastosowaniu lasera, pacjenci mogą cieszyć się krótszym czasem rekonwalescencji i mniejszym ryzykiem powikłań po zabiegu. Po trzecie, hybrydowe leczenie żylaków jest mniej inwazyjne niż tradycyjna chirurgia, co przekłada się na mniejsze ryzyko infekcji i szybsze powroty do codziennych czynności.

 

Czy każdy pacjent może poddać się hybrydowemu leczeniu żylaków?

Nie każdy pacjent jest dobrym kandydatem do hybrydowego leczenia żylaków. Decyzja o tym, czy zabieg jest odpowiedni, zależy od wielu czynników, takich jak stan zdrowia pacjenta, rozmiar żylaków, ich lokalizacja oraz inne choroby towarzyszące. Zapraszamy do konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadzi badania i pomoże podjąć decyzję co do najlepszej metody leczenia.

+48 535 100 195

kontakt@helsemedica.pl

Podologia/Ortopodologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 98/u3

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6