Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Usuwanie naczynek

Naczyniaki, pajączki i inne nieestetyczne zmiany skórne to problem, który dotyka wiele osób. Zdarza się, że te zmiany nie tylko psują wygląd, ale także powodują ból lub inne dolegliwości. W takim przypadku jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia jest chirurgiczne usuwanie naczynek.

 

Co to są naczyniaki i pajączki?

Naczyniaki to łagodne zmiany skórne, które powstają w wyniku nieprawidłowego rozwoju naczyń krwionośnych. Najczęściej występują u dzieci i niemowląt, ale mogą pojawić się także u dorosłych. Naczyniaki mogą mieć różny kształt, rozmiar i barwę – od jasnoczerwonych do ciemnobrązowych.

Pajączki natomiast to małe, czerwone naczynka krwionośne widoczne pod skórą. Najczęściej pojawiają się na twarzy, udach i ramionach, a ich przyczyna jest zwykle genetyczna.

 

Czy chirurgiczne usuwanie naczynek jest bezpieczne?

Tak, chirurgiczne usuwanie naczynek to bezpieczna procedura, która przeprowadzana jest w warunkach sterylnych przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowe badanie skóry, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie pacjent zostaje znieczulony, co minimalizuje doznawany ból.

 

Jak przebiega zabieg?

Chirurgiczne usuwanie naczynek polega na usunięciu zmiany skórnej za pomocą skalpela lub laserowego urządzenia medycznego. Skalpel używany jest w przypadku większych naczynek, natomiast laser stosuje się do usuwania mniejszych zmian. Zabieg trwa zwykle kilka minut i jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub swędzenie, ale te dolegliwości zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

 

Jak długo trwa proces gojenia?

Czas gojenia zależy od wielkości i rodzaju usuwanej zmiany skórnej. Zwykle trwa to od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie należy dbać o odpowiednią higienę rany, stosować zalecone przez lekarza preparaty oraz unikać opalania i stosowania kosmetyków. Chirurgiczne usuwanie naczynek to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia nieestetycznych zmian skórnych.

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl