Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Chirurgia podologiczna

Chirurgia podologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp i paznokci. W ramach specjalizacji chirurgia podologiczna, nasza klinika oferuje szeroki zakres usług, w tym plastykę wałów paznokciowych, plastykę opuszka, usunięcie osteofitu, usunięcie egzostozy, usunięcie krwiaka podpaznokciowego oraz regenerację macierzy osoczem bogatopłytkowym. Poniżej przedstawiamy krótkie omówienie każdej z tych usług.

 

Czym jest zabieg plastyki wałów paznokciowych?

Plastyka wałów paznokciowych to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki z wałów paznokciowych, co pozwala na prawidłowe ułożenie paznokcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu części wałów paznokciowych i zastosowaniu specjalnego materiału, który zapobiega ich ponownemu wzrostowi. Plastyka ta jest skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy cierpią na wrastające paznokcie.

 

Czym jest plastyka opuszka?

Plastyka opuszka to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki z opuszka palca, co umożliwia wzrost paznokcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu nadmiaru tkanki oraz na zszywaniu skóry w taki sposób, aby osiągnąć pożądany efekt.

 

Czym jest zabieg usunięcia osteofitu?

Usunięcie osteofitu jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na usunięciu narośli kości, często powstającej w wyniku chorób stawów.

 

Czym jest zabieg usunięcia egzostozy?

Usunięcie egzostozy jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na usunięciu guzka. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Egzostoza to niewielki guzek, który może powstać w wyniku urazu lub choroby.

 

 

Czym jest zabieg usunięcia płytki paznokcia?

Zabieg usunięcia płytki paznokcia polega na całkowitym lub częsciowym usunięciu górnej warstwy paznokcia w celu przygotowania go do dalszych zabiegów lub regeneracji.

 

 

Czym jest zabieg usunięcia krwiaka podpaznokciowego?

Krwiak podpaznokciowy powstaje w wyniku urazu lub zbyt dużego ucisku na paznokieć. Zabieg polega na usunięciu nagromadzonej krwi z okolic paznokcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest szybki i bezbolesny. Po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku oraz nosić wygodne buty.

 

Chirurgia podologiczna

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl