Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Laserowe usuwanie żylaków

Czym są żylaki?

Żylaki to poszerzone naczynia krwionośne, które najczęściej pojawiają się w kończynach dolnych. Zwykle objawiają się jako rozszerzone, pofałdowane i sinawe żyły, które są widoczne pod skórą. Mogą powodować ból, uczucie ciężkości, a także powodować obrzęk i zmiany skórne.


Czym jest laser fotona?

Laser fotona to urządzenie medyczne wykorzystywane między innymi w zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu wiązki światła o określonej długości fali, jest on w stanie skutecznie usuwać różnego rodzaju zmiany skórne, w tym żylaki.


Jak działa laserowe usuwanie żylaków?

Światło lasera emitowane przez urządzenie jest wchłaniane przez hemoglobinę, znajdującą się wewnątrz naczyń krwionośnych, co powoduje ich zamknięcie i usunięcie. Laserowe usuwanie żylaków może byc również połączone z zabiegiem chirurgicznego usuwania żylaków-  minifleboktomią. Więcej o połączeniu tych dwóch metod można poczytać w zakładce hybrydowe usuwanie żylaków.


Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie ukłucia lub pieczenie, ale na ogół jest to zabieg bezbolesny. W celu minimalizacji dyskomfortu, stosowane są znieczulenie miejscowe oraz specjalne chłodzące urządzenia.

 

Jakie są efekty laserowego usuwania żylaków?

Zwykle efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, gdyż po zabiegu naczynia krwionośne ulegają zwężeniu, co powoduje zanik widocznych zmian na skórze. W ciągu kolejnych tygodni zaczną się one stopniowo redukować.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, laserowe usuwanie żylaków przy użyciu lasera fotona jest bezpieczne i skuteczne. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja podczas której lekarz ustali czy  pacjent kwalifikuje się do zabiegu.

 

 

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl