Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Co to jest chirurgiczne usuwanie zmian skórnych?

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to procedura, która polega na usunięciu nieprawidłowych zmian skórnych, takich jak znamiona, pieprzyki, brodawki, cysty i inne. Procedura ta jest zwykle wykonywana w celu zapobiegania rozwojowi poważniejszych chorób skóry lub w celach estetycznych.


Jak przebiega procedura chirurgicznego usuwania zmian skórnych?

Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych jest przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym. Po znieczuleniu chirurg wykonuje nacięcie wokół zmiany i usuwa ją. W przypadku większych zmian może być konieczne wykonanie szwów. Cała procedura zwykle trwa od kilku minut do kilku godzin, w zależności od rozmiaru i liczby zmian.


Czy chirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest bolesne?

Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych jest zwykle wykonywany pod narkozą miejscową lub ogólną, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po zabiegu może wystąpić dyskomfort lub ból, który zwykle ustępuje po kilku dniach.


Jak długo trwa rekonwalescencja po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych?

Czas rekonwalescencji po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i lokalizacja zmiany, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz technika chirurgiczna. Zwykle pacjenci mogą wrócić do normalnych działań w ciągu kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Po zabiegu ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji rany i unikanie aktywności fizycznej, która może zwiększać ryzyko powikłań.

 

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl