BlogSprawdź co nowego u nas

Chirurgiczna korekta opadających powiek

Chirurgiczna korekta opadających powiek
Plastyka powiek górnych

Blefaroplastyka to operacja chirurgiczna mająca na celu poprawę wyglądu powiek, zarówno górnych, jak i dolnych, poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu i, w niektórych przypadkach, poprawę układu mięśniowego.

Poniżej przedstawiam etapy operacji korekty opadających powiek:

Konsultacja przedoperacyjna:

Przed przeprowadzeniem blefaroplastyki pacjent konsultuje się z chirurgiem, który ocenia stan powiek, dyskutuje o oczekiwaniach oraz omawia możliwe ryzyko i efekty uboczne.

Przygotowanie do operacji:

Przed operacją pacjent może być zobowiązany do przeprowadzenia badań krwi, przestrzegania pewnych wytycznych dotyczących diety i przyjmowania leków.

Znieczulenie:

Blefaroplastyka może być przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym z sedacją lub ogólnym. Wybór znieczulenia zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i rekomendacji lekarza. W naszej klinice wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Jest to sposób mniej obciążający pacjenta i umożliwia szybszy powrót do codziennego funkcjonowania.

Wykonywanie nacięć:

Chirurg wykonuje precyzyjne nacięcia w odpowiednich miejscach na powiekach, aby usunąć nadmiar skóry i tłuszczu. Nacięcia są ukrywane w naturalnych fałdach powieki, aby minimalizować widoczność blizn.

Korekta powiek górnych - nacięcie zazwyczaj jest wykonywane w naturalnym fałdzie powieki górnej, co pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i ewentualne przemodelowanie tłuszczu.

Korekta powiek dolnych - nacięcie może być wykonane tuż poniżej rzęs dolnych. Pozwala to na usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu oraz na korekcję układu mięśniowego, jeśli jest to konieczne.

Szycie nacięć:

Po usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz przeprowadzeniu korekcji, chirurg zamyka nacięcia za pomocą drobnych szwów.

Rekonwalescencja:

Po operacji pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza dotyczących opieki nad ranami, ograniczeń ruchowych oraz stosowania leków przeciwbólowych i przeciwbakteryjnych. 

Nasi pacjenci pozostają w stałym kontakcie z lekarzem i zespołem kliniki.

W ciągu kilku dni do kilku tygodni obrzęk i siniaki zwykle znikają, a efekty blefaroplastyki stają się widoczne.

Kontrola i usuwanie szwów:

W ciągu kilku dni do tygodnia po operacji pacjent powinien zgłosić się na kontrolę do chirurga, który sprawdzi gojenie się ran i postępy w rekonwalescencji. W tym czasie lekarz może usunąć szwy, jeśli są one niewchłanialne.

Monitorowanie i dalsze kontrole:

Pacjent powinien kontynuować regularne kontrole u chirurga, aby monitorować gojenie się oraz efekty operacji. Lekarz może udzielić dalszych zaleceń dotyczących pielęgnacji i aktywności fizycznej w trakcie rekonwalescencji.

Powrót do codziennych aktywności:

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju pracy, powrót do codziennych aktywności może nastąpić po około 1-2 tygodniach. Cięższych wysiłków fizycznych i ćwiczeń należy unikać przez około 3-4 tygodnie, aby zapewnić prawidłowe gojenie się tkanek.

Ocena ostatecznych wyników:

Pełne efekty blefaroplastyki mogą być widoczne po kilku tygodniach, kiedy obrzęk i siniaki całkowicie znikną. Blizny będą się stopniowo blaknąć, stając się mniej widoczne w ciągu kilku miesięcy. Wynik blefaroplastyki jest zazwyczaj długotrwały, ale może ulec zmianie z upływem czasu, w miarę jak skóra naturalnie się starzeje.

 

Warto pamiętać, że każda operacja wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań i indywidualnym czasem gojenia. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego chirurga oraz przestrzegać jego zaleceń przed i po operacji, aby zapewnić jak najlepszy wynik.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda zabieg korekty powiek górnych w naszej klinice, zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube, wystarczy kliknąć w link film z zabiegu

+48 535 100 195

kontakt@helsemedica.pl

Podologia/Ortopodologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 98/u3

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6