Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Usunięcie krwiaka podpaznokciowego

Uszkodzenie tkanek miękkich, takich jak skóra, mięśnie i ścięgna, może prowadzić do powstawania krwiaków. Krew może gromadzić się pod skórą, tworząc bolesny guzek, zwanym krwiakiem podpaznokciowym. Jeśli pacjent odczuwa ból lub dyskomfort z powodu krwiaka podpaznokciowego na stopie, warto rozważyć usunięcie tego guzka.

 

Czym jest krwiak podpaznokciowy?

Krew, która ucieka z uszkodzonych naczyń krwionośnych, może gromadzić się pod paznokciem i tworzyć krwiak podpaznokciowy. Krwiak podpaznokciowy na stopie jest częstym problemem u sportowców, biegaczy i osób z chorobami układu krążenia, które zwiększają ryzyko urazu i krwotoku. Krwiaki podpaznokciowe są zwykle niegroźne i samoistnie się wchłaniają, ale czasami mogą prowadzić do niebezpiecznych infekcji, dlatego zaleca się ich usunięcie.

 

Jak przebiega zabieg usuwania krwiaka podpaznokciowego?

Przed wizytą konieczna jest konsultacja, która pozwoli ocenić czy krwiak podpaznokciowy nadaje się do zabiegu. Usunięcie krwiaka podpaznokciowego to stosunkowo prosty i szybki zabieg. Polega na przebiciu się pod paznokieć i usunięciu gromadzącej się pod nim krwi. Zabieg zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, aby zwiększyć komfort pacjenta. Po usunięciu krwiaka podpaznokciowego, lekarz zaleca stosowanie zimnych okładów i unikanie nadmiernego obciążania stopy, aby zmniejszyć obrzęk i ból. 

 

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl