Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Usunięcie egzostozy

 

Jakie są przyczyny powstawania egzostozy na paznokciu?

Egzostoza jest niewielkim i niegroźnym guzem, którego powolne rozrastanie się powoduje podnoszenie i stopniowe niszczenie paznokciu u stopy. Często występuje u osób, które doświadczyły poważnych urazów, chorób stawów, a nawet mikrourazów. Egzostoza może przerosnąć pod paznokciem, powodując ból, dyskomfort i zmniejszając ruchliwość palca.

 

Jakie są objawy egzostozy na paznokciu?

Egzostoza na paznokciu powoduje ból, obrzęk, a w niektórych przypadkach może prowadzić do zaburzeń wzrostu paznokcia, co prowadzi do jego deformacji. Palce mogą  stać się bardziej wrażliwe na ból podczas chodzenia lub wykonywania innych czynności, co wpływa na jakość codziennego życia pacjenta.

 

Jak przebiega procedura usunięcia egzostozy z paznokcia?

Usuwanie egzostozy z paznokcia jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na wycięciu powstałego guzka. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, która pomoże wybrać najkorzystniejszą dla pacjenta metodę leczenia. Zwykle jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około pół godziny. Zabieg obejmuje wycięcie nie tylko widocznej części guzka co zapewnia ochronę przed nawrotami. Po zabiegu pacjent zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń i samodzielnej zmiany opatrunk Kiedy zakończy się proces gojenia zalecane jest stosowanie preparatów i kontynuowanie leczenia mającego na celu wspieranie wzrostu i regeneracji paznokcia. 

 

 

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl