Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Plastyka wałów paznokciowych

Czym jest zabieg plastyki wałów paznokciowych?

Plastyka wałów paznokciowych to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki miękkiej z przerośniętych wałów paznokciowych, co pozwala na prawidłowe ułożenie paznokcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu części wałów okołopaznokciowych. Plastyka w większości przypadków wrastających paznokci jest jedynym skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów.

 

Jakie są przyczyny problemów z wrastaniem paznokci?

Przyczynami problemów z wrastaniem paznokci u stopy mogą być urazy, choroby, nieprawidłowe obcinanie paznokci, zaburzona biomechanika chodu, podłoże genetyczne itp. Problemy te mogą prowadzić do stanów za palnych, bólu lub dyskomfortu podczas chodzenia. W niektórych przypadkach może to również wpłynąć na wygląd palców, co powoduje nieestetyczny wygląd całej stopy i często niechęć pacjenta do pokazywania swojej stopy.

 

Kiedy wykonujemy plastykę wałów paznokciowych?

Plastykę wałów paznokciowych wykonujemy jeśli: - płytka paznokcia jest „zatopiona” w palcu - paznokieć jest płaski a mamy dolegliwości bólowe - przeszliśmy inne terapie związane z wrastaniem paznokcia ale problem powrócił albo nie przyniósł oczekiwanych rezultatów - terapia podologiczna przedłuża się albo nie dochodzi do zupełnego wygojenia.

 

Jak przebiega zabiegu plastyki wałów paznokciowych?

Plastyka wałów paznokciowych to zabieg, który poprzedza konsultacja lekarska, szczegółowy wywiad oraz kwalifikacja do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe metodą Obersta. Lekarz nie wbija igły w obszarze stanu zapalnego, natomiast wykonuje dwa nakłucia u nasady palca. Doktor Victor bardzo się stara, aby podanie znieczulenia było bezbolesne, dlatego używa specjalnych igieł sprowadzonych z Japonii, które są używane w medycynie estetycznej. Po upewnieniu się, że Pacjent jest znieczulony i nie odczuwa żadnego bólu, lekarz rozpoczyna zbieg. W przypadku dużej wrażliwości Pacjenta pole zabiegowe jest zasłonięte. Podczas zabiegu Pacjent może oglądać wskazany przez siebie program, film, czytać rozpoczętą lekturę albo słuchać muzyki. Zabieg trwa około 30 minut na jeden palec. Po zakończeniu zabiegu zakładane są szwy, opatrunek pozabiegowy oraz obuwie pozabiegowe (ortezy). Pacjent otrzymuje wytyczne dotyczące postępowania przez okres kolejnych 14 dni lub do czasu zdjęcia szwów. Pacjent w tym okresie jest pod kontrolą lekarza.

 

Podsumowanie

Plastyka wałów paznokciowych to zabieg chirurgiczny, który ma na celu pozbycie się problemu wrastających paznokci, poprawę wyglądu palców u stóp i uzyskania komfortu podczas chodzenia. Zwykle jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten jest zalecany osobom, które mają problemy z wrastaniem paznokci. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, należy się skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla danego przypadku.

Plastyka wałów paznokciowych
Testowy opis

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Jeśli interesuje cię wizyta chirurgiczna, usuwanie żylaków, terapia nietrzymania moczu lub chirurgia estetyczna 

zadzwoń +48 535 100 195

zawsze możesz napisac maila: kontakt@helsemedica.pl