Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Ortonyksja

Czym jest zabieg ortonyksji? 
Zabieg ortonyksji polega na założeniu na wrastający lub wkręcający się paznokieć specjalnej klamry korygującej. Zabieg jest bezbolesny, a jego efektem jest wprowadzenie paznokcia na właściwy tor wzrostu, przywrócenie mu prawidłowego kształtu. Nasi specjaliści dokonują wyboru odpowiedniej klamry w zależności od kształtu płytki paznokcia oraz stopnia zaawansowania problemu.

 

 Jakie korzyści przynosi zabiegortonyksji? 

Ortonyksja jest skutecznym sposobem na pozbycie się bólu i dyskomfortu związanego z paznokciami o nieprawidłowym kształcie. Poprawia także estetykę paznokci oraz zapobiega poważniejszym powikłaniom, takim jak infekcje paznokci.

 

Jak przebiega zabieg ortonyksji?

Zabieg rozpoczyna się od oceny stanu paznokcia przez podologa, który dobierze odpowiednią klamrę lub drut do korekcji kształtu paznokcia. Następnie klamra lub drut zostaje zamocowana na paznokciu i pozostaje tam przez około 4-6 tygodni. W tym czasie paznokieć powinien zacząć rosnąć w kierunku prawidłowego kształtu. Po tym okresie klamra lub drut zostaje usunięty, a paznokieć powinien mieć już poprawny kształt.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg ortonyksji jest zazwyczaj bezbolesny, chociaż pacjenci mogą odczuć pewien dyskomfort związany z noszeniem klamry lub drutu na paznokciu. 

 

Czy po zabiegu trzeba stosować specjalne środki do pielęgnacji paznokci?

Po zabiegu ortonyksji zaleca się stosowanie specjalnych środków do pielęgnacji paznokci, takich jak kremy nawilżające i olejki do paznokci. Ważne jest także utrzymanie odpowiedniej higieny paznokci, aby uniknąć infekcji.

 

Czy zabieg ortonyksji jest dla każdego? 

Zabieg ortonyksji może być stosowany u większości pacjentów z problemami z paznokciami, ale zawsze należy skonsultować się z podologiem przed przystąpieniem do zabiegu. 

Ortonyksja
  CENA (ZŁ) CENA MAKSYMALNA (ZŁ)
KONSULTACJA PODOLOGICZNA 50 -
KLAMRA NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE Z DRUTU TYTANOWEGO (1 PAZNOKIEĆ) 160 -
KONTROLA KLAMRY LUB USUNIĘCIE KLAMRY PODOPHARM LUB TYTANOWEJ 60 -
KLAMRA DRUCIANA PODOPHARM NA 1 PAZOKIEĆ 160 -

 

+48 535 100 195

kontakt@helsemedica.pl

Podologia/Ortopodologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 98/u3

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6