Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi
Oferta

Ortopedia

Konsultacje lekarskie z zakresu ortopedii to niezwykle ważna usługa dla osób borykających się z problemami ortopedycznymi. Mogą one pomóc w ustaleniu przyczyny dolegliwości, a także wybrać odpowiednią terapię, która pozwoli na szybkie i skuteczne złagodzenie bólu oraz przywrócenie funkcjonalności kończyn. W naszej klinice oferujemy również dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych oraz diagnostykę z zakresu biomechaniki chodu.

 

Jak przebiega konsultacja lekarska z zakresu ortopedii?

Konsultacja ortopedyczna to spotkanie z lekarzem specjalizującym się w chorobach i urazach kości, stawów i mięśni. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad, wykonuje badanie fizykalne, a także zleca niezbędne badania diagnostyczne, które pomogą zdiagnozować problem pacjenta. Na tej podstawie lekarz ustala plan leczenia, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Kiedy należy się udać na konsultację lekarską z zakresu ortopedii?

Konsultacja ortopedyczna jest wskazana w przypadku dolegliwości bólowych lub dysfunkcji kończyn. Może to być spowodowane urazami, chorobami reumatycznymi, a także chorobami zwyrodnieniowymi. Jeśli pacjent odczuwa ból w kończynach, ma trudności z poruszaniem się lub zauważa inny objaw, który może wskazywać na problem ortopedyczny, warto udać się na konsultację lekarską.


Jakie badania diagnostyczne są wykonywane podczas konsultacji ortopedycznej?

W zależności od objawów i podejrzeń lekarz może zlecić różne badania diagnostyczne, takie jak: RTG, TK, MRI, USG, badania laboratoryjne itp. Dzięki tym badaniom lekarz będzie miał pełen obraz problemu pacjenta i będzie mógł zaplanować odpowiednie leczenie.

+48 535 100 195

kontakt@helsemedica.pl

Podologia/Ortopodologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 98/u3

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6