Oferujemy szeroki wachlarz usług Wybierz kategorie
Szczegółowy opis usługi

Konsultacje lekarskie wielospecjalistyczne

Kardiologia

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Przygotowując się do konsultacji u kardiologa warto zgromadzić wyniki badań z ubiegłych lat jak również wykaz przyjmowanych leków i ich dawki. Układ sercowo-naczyniowy współpracuje z innymi układami organizmu, dlatego pomocne w dobraniu najlepszej terapii przez kardiologa mogą okazać się także wyniki badań zlecone przez innych specjalistów. Pamiętaj, że po 40 roku życia zalecane jest odbycie konsultacji kardiologicznej raz do roku.

 

O zaburzeniach związanych z układem sercowo-naczyniowym mogą świadczyć następujące dolegliwości: zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, bóle w klatce piersiowej, duszności, zmęczenie po niewielkim wysiłku.

 

Konsultacja kardiologiczna składa się z dwóch etapów.

 

  • Badanie podmiotowe, czyli wywiad z pacjentem, podczas którego lekarz prosi o opisanie dolegliwości i niepokojących objawów. Następnie specjalista zadaje pytania dotyczące trybu życia, stosowanych używek (palenie papierosów, alkohol), rodziny (wywiad rodzinny, tzn. występowanie w rodzinie – matka, ojciec, rodzeństwo – chorób układu krążenia, zgonów z powodu zawału, udaru), pobytów w szpitalu i stosowanych leków. Ważnym elementem wywiadu są również pytania dotyczące okoliczności występowania objawów, częstości i czasu trwania oraz nasilenia.
  • Badanie przedmiotowe, czyli badanie (fizykalne) ciała pacjenta. Kardiolog bada ciśnienie krwi na obu kończynach górnych. Następnie osłuchuje serce i płuca, dzięki czemu uzyskuje informacje na temat stanu układu krążenia. Na tym etapie może wykonać również EKG.
Kardiologia
  CENA (ZŁ)
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA OFERTA WKTÓTCE

+48 535 100 195

kontakt@helsemedica.pl

Podologia/Ortopedia/Ortopodologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 98/u3

Chirurgia/Flebologia/Medycyna Estetyczna/Fizjoterapia/Uroginekologia
80-180 Gdańsk
ul. Warszawska 100/u6

Masz pytania? Napisz do nas